ייעוץ וכתיבה אקדמית

 

כתיבת עבודה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית היא אחת המטלות הקשות במהלך התואר. מצד שני אם אתם באמת רוצים לעבור את זה בשלום יש בהחלט מה לעשות.

מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ אקדמית שבסופה תצאו עם תוכנית עבודה אישית שבעזרתה תוכלו להגיש עבודה אקדמית לתואר ראשון תוך חודש. איך עושים את זה? תתקשרו 052-3428466

בחוברת הזאת כתיבת עבודה אקדמית כתבתי עבורכם מה כולל תהליך הכתיבה. אתם מוזמנים לקרוא, לעבוד לפי החוברת וליישם את התובנות שאספתי לאחר הרבה שנות הנחייה.

 

אז אם אתם במצב דומה זה מה שאני ממליצה לעשות:
1. תקראו את ההנחיות המדויקות של העבודה הנדרשת. כמה עמודים. מה הפונט. מה המרצה רוצה בדיוק. תוודאו שהנושא שלכם אושר על ידי המרצה. בלי וויז לא יוצאים לדרך.
2. זה הזמן להיות נחמדים לכל מי שעשה אתכם את הקורס והגיש וקיבל ציון. תבקשו לקרוא את העבודה שלו/ שלה שתדעו לאן צריך להגיע. כמו שהוא/היא עשתה תעשו גם. ממש אל תעתיקו את התוכן!!!! רק את הצורה!!! בעבודה אקדמית הצורה יותר חשובה מהתוכן. לפעמים גם בחיים.
3. תנמיכו ציפיות. אתם צריכים רק לעבור. ציון עובר הוא בדרך כלל 70. תכתבו עבודה טובה מספיק. לא צריך להצטיין.
4. תפתחו קובץ במחשב. חדש. אל תסגרו אותו עד שתגישו. אל תשכחו לשמור אבל אל תסגרו.
5. תעשו את דף השער לפי ההנחיות. לוגו. שם עבודה. השם שלכם. שם המרצה. עשיתם? יופי.
6. תעברו דף. תכתבו תוכן עניינים. התוכן שלכם עכשיו הוא ככה: מבוא, פרק א, פרק ב, פרק ג, סיכום, ביבליוגרפיה. בסוף העבודה תעדכנו את תוכן העניינים.
7. עכשיו אתם בעמוד 3. תכתבו מבוא. את המבוא תפתחו במילים מטרת עבודה זו היא…אחרי הפיסקה הזאת תסבירו במילים שלכם על הנושא. מדוע בחרתם דווקא בנושא הזה. הכל במילים שלכם. אחר כך תכתבו רקע עיוני. תסבירו לפי הגדרות במילון מושגים חשובים בעבודה. תעשו גוגל. תמצאו המון חומרים. אחרי זה ועדיין במבוא תעשו רשימת מכולת של הדברים העיקריים שכתבו על הנושא שלכם. תכתבו משה כהן אמר ככה ושמעון לוי אמר ככה. לזה קוראים סקירת ספרות. בעבודה סמנריונית של 30 עמודים המבוא הוא 3 עמודים.
8. עכשיו אין ברירה ותצטרכו לקרוא מאמרים וחומרים על הנושא. פה בקטע של כתיבת הפרקים תעזרו בכל מי שנמצא סביבכם. חברים ללימודים, הורים, אחים וגיסים. בעיקר תסתכלו על עבודות של אחרים. תעלו פוסטים בפייס. אנשים יעזרו. גם אני.
9. אחרי שתגמרו לכתוב טיוטה גרועה של העבודה תתנו לאותם אנשים מהסעיף הקודם לקרוא ולהעיר. הם לא צריכים להבין בתחום. הם יעירו הערות טיפשיות. אבל אתם תתקדמו. נתקעתם? תעלו שוב פוסט בפייס. תכתבו, תשתפו. אנשים יעזרו לכם. יתנו לכם המלצות למאמרים, יתנו עצות אחרות.
10. תעשו פינג פונג במיילים עם המרצה. שגם הוא יעבוד קצת. תבקשו ממנו הערות. ככה תדעו אם אתם בכיוון. לא מצופה מכם על לכתוב מיד עבודה סופית. מצופה לכתוב משהו ואז לתקן ושוב לתקן ושוב. אם המרצה לא עונה אל תחכו. תמשיכו.
11. בסוף תכתבו סיכום עמוד אחד. הסיכום מתחיל במילים "מטרת עבודה זאת הייתה". ואז בפרק הראשון ראינו כי. בפרק השני למדנו ש. ובפרק השלישי ככה וככה.
12. תגישו את הרשימה הביבליוגרפית בדיוק אבל בדיוק לפי הכללים שהמרצה ביקש/ה. טיפ קטן: יש מצב שהרשימה הזאת זה הדבר היחיד שהמרצה באמת יקרא. תכניסו לשם ספר או מאמר שלו או שלה במידה והם משתלבים בנושא שלכם.
13. אל תשלחו את העבודה למרצים סתם ככה במייל. תכינו מכתב מלווה. תספרו למרצה כמה נהנתם מהקורס וכמה למדתם ממנו/ה. אם סיימתם ללמוד מזמן תזכירו למרצה מי אתם. תחמיאו. תתחננו על נפשם. תספרו לו שילדתם. שאתם חייבים לסיים את התואר כדי לקבל העלאה במשכורת. תתפלאו. זה מאוד עוזר. ההבדל בין ציון 69 ל- 72 עובר לפעמים בשורות האלה.

זהו פחות או יותר. עבודה של 30 עמודים צריכה לקחת שבועיים אם כותבים 2 עמודים ביום.

 

%d בלוגרים אהבו את זה: